דף בית  
  תביעות ביטוח לאומי  
  תביעות רשלנות רפואית  
  תאונת עבודה    תחומי התמחות  
  משרדנו בכותרות    מדריכי זכויות  
  קישורים מומלצים    חקיקה    יצירת קשר  
תביעות ביטוח לאומי
פיצוי נפגעי תאונת דרכים
תביעות ביטוח
תביעות נזקי גוף וחבויות
משרד הביטחון
מקרקעין

אמיר לוי ושות' משרד עורכי דין ונוטריון 

Loading
החמרה במצב הרפואי

חייל (בשירות סדיר, קבע או מילואים), שוטר, איש שירות הביטחון, איש משרד ראש הממשלה וסוהר אשר חלה במחלה כלשהי או נפגע בתאונה או נפצע במהלך שירותו הצבאי ועקב תנאי שירותו, זכאי להגיש תביעה נגד משרד הביטחון להכרתו כנפגע- נכה משרד הביטחון ולקבלת מלוא זכויותיו עקב כך.

יודגש כי אף החמרה של מצב רפואי קודם מאפשרת הגשת תביעה לקצין התגמולים.

בעיקבות הגשת בקשה להכרה לקצין תגמולים בגין פגימה מסויימת, קצין התגמולים יבדוק האם הפגיעה נגרמה עקב השירות ובזמן השירות ואם כן יכיר בפגיעה.
התובע יוזמן לוועדה רפואית מטעם קצין תגמולים, אשר תבחן את המסמכים הרפואיים הרלבנטיים, תבדוק את הנפגע ובהתאם לכך תקבע את שיעור נכותו ותקבע מהי דרגת הנכות המגיעה , והכל לפי הפירוט המופיע בתקנות הנכים (מבחנים לקביעת דרגות נכות), תש"ל – 1969.

אך מה קורה כאשר מצבו הרפואי של התובע, אשר הוכר כנכה צה"ל מוחמר?

לא פעם, לאחר הכרה מאת משרד הביטחון וקצין התגמולים כנכה צה"ל לצמיתות חש הנפגע, לאחר כמה חודשים או שנים, כי  חלה החמרה במצבו הרפואי.

עפ"י חוק הנכים, הנפגע רשאי להגיש תביעה לבדיקה נוספת ע"י ועדה רפואית עקב החמרה במצבו, אחת ל- 6 חודשים. תנאי בסיסי להגשת תביעה בגין החמרת מצב הנו כי הפגיעה "המקורית" הוכרה כפגיעה בשרות על ידי קצין התגמולים.

נוסף לכך, קיים תנאי נוסף לצורך הגשת הבקשה להחמרת מצב והוא כי על התובע להמציא  תיעוד רפואי המראה החמרה רפואית במצבו לעומת מצבו  הקודם שבגינו נקבעה נכותו.

לאחר הבדיקה בבקשה להחמרת מצב, הועדה הרפואית , אשר בחנה את מצבו הבריאותי של התובע, תקבע את דרגת הנכות  המגיעה לתובע, זאת, לפי הפירוט המופיע בתקנות הנכים (מבחנים לקביעת דרגות נכות), תש"ל – 1969.

הועדה הרפואית רשאית להעלות את אחוזי הנכות, באם ראתה כי הדבר נכון וראוי לעשות. אך מצד שני, רשאית הועדה הרפואית להפחית את דרגת הנכות בהתאם לשיקול דעתה.

על החלטת הועדה הרפואית ניתן להגיש ערעור לועדה עליונה ובמידת הצורך ניתן להגיש ערעור בשאלה משפטית בלבד לבית המשפט המחוזי.

 

 

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות הנך מוזמן ליצור קשר עם משרדנו. ליצירת קשר לחץ כאן.

 

המידע הנ"ל הינו כללי בלבד ואינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לו או המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם, כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד. בהגשת תביעה ו/או לצורך ייצוג בוועדה רצוי לפנות אל עו"ד מנוסה. להערכת סיכויי תביעתך הנך מוזמן לפנות לפגישת יעוץ ראשונה במשרדנו אשר איננה כרוכה בתשלום.

 

פותח על ידי מערכת ביג ביז bigbiz בניית אתרים מבית אולביז פרסום עסקים דף בית תביעות ביטוח לאומי תביעות רשלנות רפואית תאונת עבודה תחומי התמחות משרדנו בכותרות מדריכי זכויות קישורים מומלצים חקיקה יצירת קשר פיצוי נפגעי תאונת דרכים  תביעות ביטוח תביעות נזקי גוף וחבויות משרד הביטחון מקרקעין